Kia Xceed достапен со новите пакети во салонот на Kia Motos Macedonia

На крајот на минатата година, гамата на модели на Kia на нашиот пазар се надополни за уште еден член. Кросоверот Xceed  беше претставен од страна на Kia Motors Macedonia, модел кој e четврта изведба во семејството Ceed.

Уште кога беше најавен, беше големо изненадување, а кога се појави на салонот во Франкфурт, предизвика лавина од позитивни рекации и постави нови граници во CUV изведбите.

Велат XCeed бил екстремно возбудлив, хмм може ли кросовер да биде возбудлив, всушност дали воопшто Киа може да биде екстремно возбудлива?! – Да дефинитивно, ова е многу сериозен играч од кого треба многу конкуренти да се пазат и да учат!

„XCeed е врвната интерпретација на ексцентричен урбан кросовер“

 „По оваа Kia, дечињата повеќе нема да ги цртаат автомобилите како лимузини, туку како XCeed!“

Ова се само дел од зборовите кои беа искористени на лицата од медиумите за да го истакнат задоволството кое го добија од тест возењето на Xceed.

 

Прочитајте и...  „Да видите што ѝ прави ковид-19 на вашата коса“: Алисија Милано ги покажа последиците од короната

Од неговото пристигнување до сега моделот се нудеше во неговата Launch Edition верзија, каде нивото на опрема беше највисоко, а веќе од денес кај импортерот се обезбедени повеќе верзии на Xceed. Во салонот е изложен примерок со Vision пакет на опрема, кој е во комбијација со 1.0 литарски турбо бензински агрегат, а неговата цена почнува од 18.550 евра.

Изгледа импресивно, а сето тоа е во комбинација со одлична цена. Повеќе информации може да видите на www.kia.mk

 

Комерцијален текст

Прочитај повеќе

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Слободен печат

Брена го жени најмладиот син: Виктор ги кажа сите детали за свадбата и неговата избраничка Сандра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Антонио Бандерас позитивен на коронавирус: Се чувствувам малку поизморено од вообичаено

Слободен печат

Јелена Ѓоковиќ не може да закрепне од короната: Ноле е загрижен за здравјето на сопругата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба” од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Слободен печат

Емина многу млада останала без татко, па нејзината љубов кон мајка ѝ е посебна: Еве како изгледа таа! (ФОТО)

Васко Спасоски