Кети Пери и Орландо Блум ќе ја воспитуваат ќерката во Англија

Фотографија: Profimedia

Парот планираше да се венча во Јапонија, но веќе два пати мораа да ја одложат венчавката…
Пејачката Кети Пери и холивудскиот актер Орландо Блум планираат да ја пораснат својата ќерка Дејзи Дов во Велика Британија.

Иако моментално живеат во Белерли Хилс во Калифорнија, 35 годишната Пери и 43 годишниот актер Блум имаат намера да се преселат во Англија. Славниот пар освен ќерката Дејзи Дов повремено се грижи и за деветгодишниот Флин кој Орландо го има од бракот со манекенката Миранда Кер.

Дејзи ќе има двојно државјанство затоа што Пери е родена во Калифорнија, а Блум е од Кантербери. Мал проблем би можел да биде дозволата за работа за Кети Пери, а тоа можеби ги поттикнало и плановите за венчање. Парот е верен од февруари 2019.

И двајцата се амбасадори на УНИЦЕФ по сопствена волја.Парот планираше да се венча во Јапонија, но веќе два пати мораа да ја одложат венчавката.

Видео на денот