Ќерката на Мурињо е вистинска убавица, ги покажа атрибутите на одморот во Португалија

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо ја искористи паузата во фудбалот за да замине на семеен одмор во татковината.

По мачната фудбалска сезона поради пандемијата, но и поради тешката битка за пласман во Лигата на Европа, тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, си зеде заслужен одмор од фудбалот.

Тој заедно со сопругата, синот и ќерката, одлучи паузата од фудбалските активности да ја помине во родната Португалија, односно Сетубал, каде ќе ги полни батериите за новата сезона.

На одморот во татоквината, ќерката на Мурињо, Матилде открива како ужива семејството, крстарејќи со сопствениот брод, а прекрасното време ја натера да ги покаже своите атрибути.

View this post on Instagram

🌞

A post shared by Matilde F M F (@matildefmf) on

View this post on Instagram

If all Mondays could be like this ✨

A post shared by Matilde F M F (@matildefmf) on

 

Прочитајте и...  ВИДЕО: Не помага ни Кавани, Челси издржа во дербито на „Олд Трафорд“!

Поврзани вести

Берлускони го враќа фудбалерот од пензија кој сега е милијардер

Слободен печат

Тотенхем ќе купува на „Камп Ноу“, а му нуди милиони на Сон за нов договор

Слободен печат

Клоп пресече, ќе носи дефанзивец од Бундеслигата

Слободен печат

Со Хабиб во историјата си замина и дагестанската капа

Слободен печат

Поранешниот претседател на Реал Мадрид открива дека долгот на „кралевите“ изнесува неверојатни милијарда евра

Слободен печат

Мото ГП шампионот во карантин ужива со вистинска убавица, за неа изнајми и приватен авион (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар