4 C
Скопје

Ќерката на Бил Гејтс прими вакцина против коронавирусот: За жал, вакцината не ми го вгради генијалниот ум на татко ми

Џенифер Гејтс, 24-годишната ќерка на Бил Гејтс се пофали на социјалните мрежи дека ја примила првата доза од вакцината против ковид-19 и се пошегува констатирајќи дека за жал не ѝ бил вграден генијалниот ум од нејзиниот татко.

За жал, вакцината во мозокот не ми го вгради мојот генијален татко – кога барем мРНА би ја имала таа моќ“, напиша Џенифер на Инстаграм.

Џенифер, која студира медицина на факултетот во Њујорк, ги повика своите повеќе од 350 илјади следбеници да ја примат вакцината и да ги поттикнат своите семејства на тоа, бидејќи како што вели, колку повеќе луѓе ќе се вакцинираат, заедниците ќе бидат посигурни за сите.

Ќерката на Бил Гејтс нагласува дека ќе продлжи да носи маска или две маски и откако ќе ја прими и втората доза и ги повикува следбениците да го прават истото, а ако некому причината не му е разбирлива сама по себе, можат да ѝ се обратат за да им даде информативни извори.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Gates (@jenniferkgates)

Прочитајте и...  „Фрајле“ добија конкуренција: „Камби“ е новиот сплитски машки состав кој добро пее и уште подобро изгледа

Поврзани вести

Пред примање вакцина против ковид-19, не правете една работа

Слободен печат

Дневен хороскоп за 3 март: Ви претстојат позитивни промени во љубовта

Слободен Печат

Виц на денот: Кокошки

Слободен печат

На денешен ден – 3 март

Слободен Печат

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Остави Коментар