Ќерката на Балашевиќ откри како поминала операцијата на татко ѝ! (ФОТО)

Ѓорѓе Балашевиќ (66) е опериран откако на 15 ноември утрото преживеа инфаркт.

На познатиот кантавтор му се вградени стентови, а неговата ќерка Јована денеска се огласи и со кратка порака ги смири фановите.

Фото: Инстаграм

– Ви благодарам на сите на поддршката и убавите мисли. Тато е добар – напишала Јована, која со големи букви истакна дека Ѓоле е добро.

Да потсетиме, Ѓорѓе за инфарктот на Ѓорѓе се дозна за тоа што беше откажан концер во Крагуевац.

– Драги крагуевчани и останата екипа која требаше да дојде вечер на концерт. Жал ми е што морам да ве инфомирам дека концертот е откажан. Животот некогаш прави планови без нас. Здравјето во секој случај е најважно и тука тешко дека нешто може да се додаде…

Прочитајте и...  Жизел Бундхен ја покажа најслатката и најверна партнерка за јога! (ФОТО)

Исто така и синот на популарниот Балашевиќ, Алекса објави порака на Инстаграм…

Фото: Инстаграм

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат