Ќерката на Артан Груби стана тинејџерка, личи на нејзиниот татко (ФОТО)

Првиот вицепремиерот во македонската Влада и министер за политички систем, Артан Груби денеска има славеничка причина што го прави особено горд. 

Фото: facebook

По влезот на голема врата на „Илинденска“ бб, по вонредните парламентарни избори, тој денеска го одбележува и 16. роденден на неговата ќерка Хера со која сподели и заедничка фотографија на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Во Франција коронавирусот зема замав- над 4 илјади заразени во еден ден

Прочитај повеќе

Мицкоски слави роденден, соработниците го изненадија со торта (ФОТО)

Маријана Митровска

Србија 65 новозаболени од Ковид-19, еден починат

Слободен печат

Среде криза заминува медицински персонал- Главната сестра на Инфективна и две други си дадоа откази

Маријана Митровска

Рускиот историчар Дмитријев осуден на 13 години затвор поради сексуално злоставување на дете

Слободен печат

Нови рестрикции во Германија, на приватни собири до 25 лица

Маријана Митровска

Напаѓачот планирал да ги запали просториите на редакцијата „Шарли ебдо” во Париз, но ја згрешил адресата

Маријана Митровска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СДСМ за изнесените ставови на Мицкоски: Дрско лаже дека биле ветени четири викенди без ДДВ

Слободен печат

Со температура и симптоми на ковид-19, рентген техничар одел на работа, се чекаат тестовите за уште тројца вработени

Слободен печат

Мицкоски: Бараме четири викенди без ДДВ, покачување на пензиите

Маријана Митровска

Порошенко, кој ја предводеше Украина, заразен со коронавирус

Слободен печат

Шеик Наваф е новиот емир на Кувајт

Слободен печат

СИРИЗА бара од Мицотакис веднаш да ги донесе во Парламентот договорите со Северна Македонија

Слободен печат