„Ќерка ти не ја пипнав поради тебе“! Луна Џогани веќе не може да трпи – поднесе кривична пријава против оваа пејачка (ФОТО)

Луна Џогани поведе кривична постапка против учесничката во третата сезона на реалното шоу „Задруга“, Сашка Каран.

Луна поднела тужба бидејќи Сашка повеќе пати во „Задруга 2“ ја нарекла ку*ва и тоа во кавга со нејзиниот татко Гаги Џогани.

Фото: Марина Лопчиќ

Таа без двоумење решила правдата да ја побара на суд каде веќе доставила доказен материјал дека Каран ја навредувала.

– Луна изнајмила адвокат и побарала да состави тужба поради навредите на Сашка. За тоа што во прашање е кривична постапка, Сашка ќе биде со полиција извадена од „Задруга“ за да биде сослушана. Таа ќе мора да ги докаже нејзините тврдења дека Луна наплатувала сексуални услуги – изјавил добро информиран извор.

Луна највеќе ја повредило тоа што Сашка обвинувањата ги изнела пред нејзиниот татко.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат