Кејти Пери и Орландо Блум открија кој ќе му биде кум на бебето

Поп ѕвездата Кејти Пери (35) набрзо за првпат ќе стане мајка, а за кума на ќерката која ќе ја добие со Орландо Блум, ја одбрала нејзината долгогодишна пријателка Џенифер Анистон.

Познатата 51-годишна глумица со задоволството прифатила да биде кума на бебето.

Како што открива извор за „Сан“, Блум и Пери во налет на емоции не можеле да ги запрат солзите кога ја прашале Џенифер дали ќе биде кума на нивната ќерка.

Profimedia

Не криејќи го задоволството за понудената чест, ни Џенифер Анистон не можела да се воздржи и да не заплаче.

Џенифер на Кејти во текот на бременоста и давала емотивна поддршка. Тие се многу блиски, а за време на карантинот многу време поминувале заедно во прошетки, држејќи притоа потребна физичка дистанца.

Прочитајте и...  Шерон Стоун: Ја измамив смртта трипати! Како ќе умрам следниот пат?

Кејти и Џенифер ги поврзува пријателство долго скоро 10 години, а во еден период биле и сопернички.

Џенифер во 2008 година кратко излегувала со музичарот Џон Мајер, со кого Кејти била во испрекината љубовна врска од 2012 до 2014 година.

Кејти Пери и Џон Мајер/Profimedia
Џенифер Анистон и Џон Мајер/Profimedia

Прочитај повеќе

Дознал дека сопругата го изневерува со помош на Гугл мапс

Слободен печат

Дејвид Бекам со децата на одмор во Грција, Викторија не е со нив

Слободен печат

7 најдобри астро комбинации за брак: Дали сте меѓу нив?

Слободен печат

Шерон Стоун: Ја измамив смртта трипати! Како ќе умрам следниот пат?

Слободен печат

Шон Конери е избран за најдобриот Џејмс Бонд во историјата (ФОТО)

Слободен печат

ФАСТ-тест – за брзо препознавање на мозочен удар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хороскоп за 13 август: Животот е убав за оние што знаат да го живеат

Слободен печат

За шест години проживеа како за шест животи: Неверојатниот подем и пад на Жан Мишел Баскија (ФОТО/ВИДЕО)

В.Т.

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Повеќе не живеат во Лос Анџелес – Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

Слободен печат

Копија на мама: Манекенката Катарина Ивановска објави фотографија од својата ќерка Кира! (ФОТО)

Васко Спасоски