Кејт ненадејно се појави на Вимблдон: Настана вистинска возбуда! (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Кејт ненадејно се појави на Вимблдон: Настана вистинска возбуда! (ФОТО)

Војвотката Кејт е позната по својата голема љубов кон спортските натпревари, а особено кон тенисот.

Војвотката добро се забавуваше гледајќи го тенискиот меч.

Војвотката од Кембриџ предизвика вистинска возбуда кога ненадејно се појави на Вимблдон.
Кејт Мидлтон (37) за оваа прилика облече бел кошула/фустан со мала црна машничка и соодветен црн ремен со потписот на Александар Меквин.

профимедиа

Војвотката изгледаше неверојатно среќно и расположено кога одеше до своето место, местото од каде таа го следеше мечот меѓу Хариет Дарт и американката Кристина Мекхејл.

Кејт својот аксесоар го сведе на минимум, како и шминката, но затоа не штедела на насмевките. Изгледа дека одлично си поминувала, зборувајќи со британските тенисерки Кејти Батлер и Ен Кеотавонг.

профимедиа

Војвотката е позната по својата голема љубов кон спортските натпревари, а особено кон тенисот. Последен пат тенискиот терен го посети минатата година со својата јатрва, Меган Маркл.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close