Кејт Мидлтон се врати на социјалните мрежи: Принцезата сподели емотивна објава, прва откако откри дека има рак

Британската принцеза Кетрин (42) за првпат се огласи на социјалните мрежи по објавата дека ѝ е дијагностициран рак. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Таа се осврна на неодамнешните напади во Австралија. Да потсетиме, 40-годишен маж избоде до смрт шест лица во трговски центар во Сиднеј за време на викендот. Од шестмината убиени, пет … Продолжи со читање Кејт Мидлтон се врати на социјалните мрежи: Принцезата сподели емотивна објава, прва откако откри дека има рак