Кејт Мидлтон на Инстаграм ја објави првата лична порака (ФОТО)

Војвотката од Кембриџ во неделата на профилот Кенсингтон ројал на Инстаграм објави лична порака заедно со неколку фотографии снимени во текот на нејзината посета на детското сиропиталиште за време на петдневниот престој во Пакистан.

„Заедницата во СОС-селото се гради како семејство, најдоброто можно семејство што можете да го замислите. Семејство во кое со заеднички сили се негуваат, се сакаат и се штитат децата за кои овде се води грижа. Овие ранливи деца, а многу зад себе имаат трауматични околности, растат во грижливо опкружување и се во состојба да градат квалитетни односи, кои им се потребни за нивен понатамошен развој“, напиша Кејт, потпишувајќи се под пораката едноставно Кетрин.

Прочитајте и...  Го оставила момчето и работата, а на пат околу светот друштво и прави најдобриот пријател (ФОТО)

Прочитај повеќе

Маргот Роби е една од најубавите актерки во Холивуд која никогаш не престанува да изненадува: Модни комбинации кои го оттргнаа вниманиете дури и од нејзиното прекрасно лице! (ФОТО)

Слободен Печат

Едноставна вежба за дишење „4-7-8“ ја ублажува анксиозноста

Слободен печат

Излекуваните од ковид-19 со недели тешко дишат, долго спијат…

Слободен печат

Актерката Нина Добрев се облече во бикини и ја покажа својата витка фугура во карантин! (ФОТО)

Слободен Печат

Д-р Фанка Гилевска, специјалист офталмолог: Професионалниот раст доаѓа преку истражување и многу работа

Јасмина Кантарџиева Димков

Шестгодишно момче ја спасило својата сестра од бесно куче и се здобило со сериозни повреди: Ти си новиот херој на „Одмазниците“! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ако користите некои од овие лекови, не излегувајте на сонце!

Слободен печат

Анџелина Џоли во фустанот кој е хит летово и секоја жена ја прави да изгледа како божица! (ФОТО)

Слободен Печат

Белгиската министерка поради маската стана хит и доби огромен број комплименти! (ФОТО)

Слободен Печат

Хороскоп за 16 јули: Изборите кои ги правите денес ќе бидат поважни од кога било

Слободен печат

Виц на денот: Ракија

Слободен печат

Северина објави фотогафија во секси бикини, но малкумина забележаа дека напиша моќна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски