Кејт Мидлтон ќе стане кралица, а се памтат нејзините слики во топлес, но и големата тајна за самоубиството на медицинската сестра (ФОТО)

Кетрин Елизабет Мидлтон е членка на британскот кралско семејство, сопруга на принцот Вилијам која ја носи титулата на војвотка од Кембриџ, а откако нејзиниот сопруг ќе стане крал, таа ќе биде кралица.

Кејт пораснала во Чапел Роу, село во Беркшир, Англија. Студирала историја на уметност во Шкотска каде што го запознала Влилјам во 2001 година, но љубовта меѓу нив се родила дури две години подоцна.

Profimedia

Војвотката од Кембриџ од мали нозе раснела опкружена со дипломати. И покрај фактот дека пари не ѝ недостасувале ни во текот на студирањето, во 2006 година Кејт работела како продавачка за ланецот „Jigsaw“, а после тоа како дизајнер на каталози и го водела маркетингот за семејниот бизнис.

Прочитајте и...  Кожата на лицето зборува многу за вашето здравје, откријте што се крие зад бледилото, црвенилото, акните, сувата кожа...

Кејт и Вилијам својата романса ја започнале во текот на студирањњто, а делеле стан со уште еден пар. Во април 2007 година се разделиле. Меѓутоа, нивната љубов не завршила тука, а врската ја официјализирале со веридбата во октомври 2010 година.

Profimedia

Принцот на Кејт ѝ подарил прстен кој ѝ припаѓал на неговата мајка, принцезата Дајана.

По нивната венчавка, следел голем скандал. Во септември 2012 година францускиот магазин „Closer“ објавил фотографии од Кејт како се сонча топлес. Таа и нејзиниот сопруг поднеле пријава против магазинот кој бил казнет со парична казна во вредност од 100.000 евра, а сопственикот и уредникот со по 45.000 евра.

Profimedia

Во декември 2012 година два австралиски водители на радиоемисија, Мајкл Кристи и Мел Греиг се јавиле во болницата „Sister Agnes“, каде што војвотката била пациент поради утринските мачнини. Разговарале со сестрата на нејзиниот оддел и ја испрашувале за здравствената состојба на Кејт.

Прочитајте и...  Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Image result for kate middleton hot profimedia

Јачинита Салдана, сестрата од болницата неколку дена подоцна извршила самоубиство, а странските медиуми со денови пишувале за трагедијата. Водителите на радиоемисијата се извиниле поради нивното однесување.

Прочитај повеќе

Папараците правеа пари на несреќниот живот на Ејми Вајнхаус, ова е искрена исповед на еден фотограф кој три дена ја бркал Ејми

Слободен печат

Беквалац сакаше само да ја најави новата песна, но интересот на фановите е нејзиното бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кожата на лицето зборува многу за вашето здравје, откријте што се крие зад бледилото, црвенилото, акните, сувата кожа…

Слободен печат

Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Васко Спасоски

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Слободен печат

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Искуство на белграѓанката Јасмина која нашла паричник полн со пари: „Следниот пат ќе го шутнам!“

Слободен Печат

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал мајка му, па ги нападнал полицајците!

Васко Спасоски

Ниту цврстите гради без градник не успеаа да го тргнат вниманието од „изгужваниот“ стомак на Кејти Холмс! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Џенер повторно критикувана: „Си ги вадела ребрата? Баш сакаш да бидеш Ким!“ (ФОТО)

Васко Спасоски