Кејт Мидлтон има преслатки обетки кои воопшто не се скапи и најверојатно се бижутерија (ВИДЕО)

Bradford, UNITED KINGDOM - The Duke and Duchess of Cambridge - Prince William and Catherine - Kate Middleton seen at Bradford Town Hall on their first public appearance since the royal family split. BACKGRID UK 15 JANUARY 2020,Image: 492935278, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Stephen Crawshaw / BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

Војвотката од Кембриџ му се придружи на својот сопруг принцот Вилијам во уште еден видео разговор, по повод Неделата на волонтерите. За таа прилика таа облече бела блуза и својот изглед го надополни со обетки-алки во златна боја.

Кејт и Вилијам пред неколку дена разговараа со волонтерите од различните делови од земјата, со цел да им се заблагодарат на поддршката која тие и ја даваат на нивната заедница.

Споменатите обетки на Кејт на интернет чинат само 4,5 долари, а таа неодамна ги носеше и при посетата на Ирска.

Војвотката има елегантен и класичен стил па често ги повторува комбинациите, но таа често носи и некои попристапни нешта кои може секој да си ги дозволи, како што е случајот со овие обетки, пишува магазинот „Hello“.

Видео на денот