2 C
Скопје

Кејт Мидлтон била „изненадена“ од подароците што ги добила од Меган Маркл

Принцот Хари и Меган Маркл ја изненадиле војвотката од Кембриџ, со „внимателни“ подароци за нејзиниот роденден, пишува „Мирор“.

Кејт го прослави денот со мала забава во семејната куќа во Норфолк, со принцот Вилијам и нивните деца.

Извор близок до кралското семејство изјавил дека Мидлтон не очекувала да добие подарок од Хари и Меган, кои сега живеат во Америка.

Instagram
Instagram

Наводно односите меѓу „Кембриџ“ и „Сасекс“ се подобруваат, по неколкуте месеци вознемиреност и гнев откако Меган и Хари решија го напуштат британското кралско семејство.

Беше убаво изненадување… Кејт не очекуваше дека ќе добие подарок од парот“, рекол изворот за „US Weekly“.

Меган и Хари на војвотката ѝ испратиле роденденски честитки и „внимателни“ подароци од Америка. Изворот, исто така, тврди дека Вилијам ја почестил Кејт со пар обетки со дијаманти и сафир.

Прочитајте и...  Принцот Филип имал операција на срцето, закрепнува во болницата
Instagram
Instagram

Палатaта Кенсингтон сподели фотографија од Кејт по повод 39-тиот роденден на војвотката за време на викендот.

„Родендените беа многу поразлични во последните месеци и нашите мисли продолжуваат да бидат со сите оние кои работат на фронтот во ова предизвикувачко време“, беше пораката упатена за здравствените работници.

Минатата година роденденот на Кејт повторно „во сенка“ откако Меган и Хари решија да ги објават своите планови дека се откажуваат од кралското семејство.

Profimedia
Profimedia

Мислам дека не е тајна дека имало големи тензии и потешкотии во нивната релација… Имаше нераскинлива врска меѓу нив и тие беа многу блиски“, изјави кралскиот експерт Кејти Никол.

Мислам дека тие никогаш нема да бидат блиски како што беа, но веќе поминаа девет месеци од „Мегзит“. Мислам дека нивните односи се подобруваат“, изјави таа, тврдејќи дека се во контакт и дека Хари им испратил многу Божиќни подароци на децата.

Дали Меган Маркл и принцот Хари ја „засенија“ Кејт Мидлтон со новото соопштение?

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар