Кејн му се закани на Тотенхем: Тука се е погрешно, верувајте дека ќе си заминам

Англискиот репрезентативец и член на Тотенхем, Хари Кејн, во разговор со медиумите се закани со заминување од премиерлигашот.

Кејн е фрустриран што со Тотенхем не може да освои трофеј и сериозно размислува да ја напушти екипата доколку управата не го одврзе кесето и донесе екстра квалитетни засилувања.

Секогаш ќе зборувам дека го сакам Тотенхем, но исто така секогаш ќе признавам дека како екипа не напредуваме и одиме во погрешна насока. Доколку остане вака, верувајте дека си заминувам. Имам амбиции да освојувам трофеи. Одлуката дали ќе останам или ќе си заминам не е лесна да се донесе, но постојат работи кои исто така ќе влијаат на одлуката – рече Кејн.

Прочитајте и...  МЗТ Скопје со покана за настап во АБА лигата!?

Како главни фаворити за потпис со англискиот репрезентативец доколку одлучи да ја напушти Премиер лигата се споменуваат Реал Мадрид и Јувентус.

Прочитај повеќе

ФК Ренова: Не нè интересира дали ќе се игра првенството, најважно е здравјето!

Слободен печат

„Финалната битка“ на 20 јули за Скудетото!?

Слободен печат

Меси: Фудбалот никогаш повеќе нема да биде ист!

Слободен печат

Чурлинов со прв гол за Штутгарт, Македонецот чекор поблиску до Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Официјално: Икарди потпиша договор со ПСЖ

Слободен печат

Кировски: Ми се јавува Панчев, a мислев дека некој се шегува со мене!

Слободен печат

„Кро Коп“ може да се пофали и со кратка фудбалска кариера (ВИДЕО)

Слободен печат

Сакраменто Кингс испрати алармантна порака

Слободен печат

МЗТ Скопје со покана за настап во АБА лигата!?

Слободен печат

Гасперини беше заразен пред натпреварот со Валенсија

Слободен печат