Ќе ви ги стопли срцата: Прегратката на овие момчиња ќе ви докаже колку бојата на кожата не е важна! (ВИДЕО)

Немили сцени секојдневно ни пристигнуваат од Америка. Целата земја е на нозе поради убиството на Џорџ Флојд, кој почина поради брутално апсење во Минеаполис.

Смртта на Флојд предизвика гнев, па целиот тој бес поради наводен расизам на полицијата се претвори во насилни протести и пресметка помеѓу полицијата и демонстрантите.

Иако братот на Флојд ги повика граѓаните да престанат со насилството, бидејќи и самиот Џорџ сакал мир, од Америка пристигна снимка која не потсети сите дека најважна работа во светот е – љубовта.

Имено, на видеото се гледа како две дечиња, едно црно, а дргото бело трчаат еден кон друг и се прегрнуваат во знак на искрена и безусловна љубов.

Погледнете:

Прочитајте и...  Дуа Липа со момчето „избега“ на Карибите, погледнете како си поминуваат! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Како изгледа патувањето со авион во услови на пандемија на ковид-19?

Слободен печат

Ексклузивен концерт на Амира Медуњанин во Античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Ќе останете запрепастени кога ќе видите колку пари зема „Карпата“ за една објава на Инстаграм! (ФОТО)

Васко Спасоски

СЗО: Коронавирусот мутирал откако почнал да се шири низ светот

Слободен печат

Дуа Липа со момчето „избега“ на Карибите, погледнете како си поминуваат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 7 јуни: Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Виц на денот – Кусур

Слободен печат

Доделувањето на MTV музичките награди сепак ќе се одржи во Њујорк кон крајот на Август! (ФОТО)

Слободен Печат

Секој ден правел по 200 склекови, а резултатот после само еден месец бил неверојатен! (ФОТО)

Слободен Печат

Мајката на Парис Хилтон изгледа неверојатно во шестата деценија: Таа е вистинска дама! (ФОТО)

Слободен Печат

Анџелина Џоли после долго време забележана на прошетка: Лежерниот стајлинг кој го одобрија и критичарите! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко се релаксира и има слободно време – Вака изгледа Џенифер Лопез кога мисли дека никој не ја гледа (ФОТО)

Слободен печат