Ќе се збогати ли политичката понуда во Македонија?

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читаjте:

Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте за тоа дали ќе се збогати политичката понуда во Македонија.

Богојески, Апасиев и Тортевски желни за мегдан со Заев и со Мицкоски. Петар Богојески очекува Македонски концепт да биде фактор при утврдувањето кој ќе ја формира идната влада. Твоја партија на Александар Тортевски се уште се трка со рокот за регистрација. Левица на изборите ќе настапи самостојно со кандидатски листи за сите изборни единици.

Во новиот број, колумни на Сашо Орданоски, Зоран Иванов, Ерол Ризаов, Ѓорѓи Тоновски, Теофил Блажевски…

Во новиот број на нашиот весник информирајте се и за Законот за неевидентирани лица, за заканите на Милорад Додик и можниот „РС-егзит“, за државните згради кои мора да бидат енергетски ефикасни и многу други теми.

Прочитајте и...  Официјално објаснување од СЗО: Еве колку време се задржува корона вирусот на заштитните маски

Прочитај повеќе

Во Хрватска 657 лица се позитивни на коронавирусот, вкупно пет починати

Слободен печат

Кина со повеќе посериозни мерки планира да ја заживее економијата

Слободен печат

Економскиот совет одржа втор состанок, се разгледувал дополнителен пакет на мерки

Слободен печат

Австрија додека трае епидемијата нема да прифаќа барања за азил на своите граници

Слободен печат

Состојба со коронавирусот во светот до 17 часот

Слободен печат

Кучињата прошетани, полицискиот час може да почне (ФОТО)

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гореа контејнери во Скопје, пожарникарите мораа да интервенираат (ФОТО)

Слободен печат

Република Српска прогласи вонредна состојба поради епидемијата на коронавирусот

Слободен печат

Венецуелски генерал се предаде на ДЕА

МИА Агенција

Ердоган по кратка постапка го промени министерот за транспорт

Слободен печат

Руските научници развија препарат за лекување на заразени со коронавирус?

Слободен печат

Русија од 30 март ги затвора своите граници поради кризата со коронавирусот

Слободен печат