18 C
Скопје

Ќе се „заразите“ од прво слушање: Момците од Дупер имаат нова песна (ВИДЕО)

Уште едно ремек-дело на младите момци…

Пак и пак“ е насловот на најновата песна на дуото „Дупер“.

Уште една феноменална нумера на младите Илчо и Борис, за која снимија и видеоспот.

Како автори на музиката, текстот и аранжманот стои името на бендот, а додека пак спотот го изработи „Frozen Time Drops“.

Погледнете и слушнете:

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Остави Коментар