Ќе се повлече или не? Кралицата конечно се огласи за пензионирањето

Британските дневни весници објавија дека кралицата ќе се повлече кога ќе наполни 95 години за монархијата да му ја препушти на синот Чарлс.

Минатата недела во јавност се проширија гласини дека кралицата Елизабета Втора оди во пензија и дека управувањето со монархијата ќе го преземе нејзиниот син Чарлс.

Британските весници објавија дека кралицата ќе се повлече кога ќе наполни 95 години за монархијата да му ја препушти на синот Чарлс.

Според претпоставките, Чарлс ќе добие титула регент, односно вршител на владетелските должности, а неговата мајка и понатаму ќе биде врховен владетел.

Но, кралицата, која обично не одговара на гласините, овој пат направи исклучок и за „USA Today“ потврди дека не размислува за заминување во пензија.

Прочитајте и...  Занимација за ова попладне - Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

„Не постојат планови за промена на договорот кога кралицата ќе има 95 години или кога и да е“, рекло кралското семејство за дневниот весник.

Појасниле дека кралицата има бројни овластувања и привилегии и дека нејзиното пензионирање би резултирало со многу политички компликации, поради што Елизабета Втора останува на тронот.

Прочитај повеќе

Не се залажувајте повеќе – преземете нешто: 10 знаци кои јасно покажуваат дека не сте среќни во бракот

Слободен печат

Мишел Фајфер на 62 години воодушеви со деколте и лице без шминка: Еднаш убава, засекогаш убава! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ќе ве засити, а нема да ви го надуе стомакот: Летна салата со ориз

Слободен печат

Клои Кардашијан со оваа фотка ги шокираше фановите, сега е откриено како навистина изгледа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Телото умее да ви сигнализира ако сте претерале со внесување месо

Слободен печат

Луѓето кои ја преболеле короната имуни се три месеци!

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кралот на тортите: Бели ледени коцки – рецепт!

Васко Спасоски

Секој ден во различни бикини: Вчера Анастасија Ражнатовиќ носеше танга, а денеска… (ФОТО)

Васко Спасоски

Повеќето жени не се подготвени: Симптоми што укажуваат на почеток на менопаузата

Слободен печат

Не чудете се ако оваа година полесно изгорите на сонце

Слободен печат

Љубов, кариера и здравје: Дневен хороскоп за 15-ти август!

Васко Спасоски

Хороскопски знак кој на неверојатно лесен начин знае да ви го уништи расположението!

Слободен Печат