Ќе се фатите за глава: Погледнете колку пари заработиле Саша Поповиќ и Лепа Брена - Слободен печат

Ќе се фатите за глава: Погледнете колку пари заработиле Саша Поповиќ и Лепа Брена

„Гранд“ продукција како најголема продукција на Балканот во последните пет години забележала пораст на заработувачката која се мери во милиони евра кои ги делат Лепа Брена и Саша Поповиќ.

Како што пишува српски „Курир“, само минатата година Брена и Поповиќ поделиле по скоро 950.000 евра.

Како што е наведено според достапните податоци, најголемата музичка ѕвезда на овие простори и понатаму поседува 25 проценти од „Гранд“, Поповиќ 24 проценти, а останатите 51 процент се во рацете на странска компанија.

Во 2014 година Саша и Лепа 51 процент од компанијата продале за 15 милиони евра. За пет години овој бизнис-пар заработил 21.500.000 евра.

Прочитај повеќе

Поради фотографијата на која покажала премногу ги изгубила следбениците на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Шок на сцена! Пејач почина на неговиот настап: „Прекина со свирење, се извини и ја спушти главата“… (ФОТО)

Слободен печат

Рита Ора нема милост: Ги полуде фановите со последните фотографии – позира во проѕирна маичка под која нема ништо! (ФОТО)

Слободен печат

Нашата Ана Марија од Скопје зачекори на модната писта на „Guess“ во Лугано (ФОТО)

Слободен печат

Уловен во прељуба: Реакцијата на овој маж кога ќе сфати дека го снимаат е бесценета (ВИДЕО)

Слободен печат

Зарем е можно вака да изгледа: Први фотки на Камерон Дијаз по породувањето (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

four × one =

Прочитај повеќе

Одри Хепберн почина на денешен ден во 1993 година

Слободен печат

Јелена Карлеуша снима дует со трансвестит од Јужна Америка: Се вика Пабло и велат дека има подобар задник од 90 отсто од жените!

Слободен печат

Младата актерка воодушеви со невообичаената модна комбинација! (ФОТО)

Слободен печат

„Животот ми се промени…“: Пејачката Елена Миленковска се повлекува од натпреварување во „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Слободен печат

На денешен ден починал еден од најголемите југословенски писатели Бранислав Нушиќ!

Слободен печат

Ова се најчестите причини зошто жените се одљубуваат!

Слободен печат