Ќе почекаме уште малку – Одложена премиерата на „Wonder Woman 1984“

Продолжението на филмскиот хит од 2017 година…

Студиото „Warner Bros“ го одложи објавувањето на претстојниот филм за суперхерои „Wonder Woman 1984“.

Филмот требаше да ја има својата премиера на 2. октомври, но поради глобалната пандемија на коронавирусот, премиерата е одложена за 25-ти декември.

Станува збор за продолжение на кино хитот од 2017. година, кој ширум светот оставари заработка од 822 милиони долари.

Во улога на воинката Дијана повторно ќе се најде Гал Гадот, а своите улоги ќе ги репризираат и Крис Пајн и Роберт Рајт.

Засилување во екипата се Педро Паскал и Кристен Виг.

Додека ја очекуваме премиерата, погледнете го трејлерот…

Прочитајте и...  Твитер ќе ве прашува дали сте прочитале некоја статија пред да ја ретвитнете

Прочитај повеќе

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат

Погледнете кое хоби најмногу ќе ве опушти: Одлично е за справување со стресот!

Слободен Печат