Ќе останете без зборови: ФОТОГРАФИИ направени непосредно пред СМРТТА – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Ќе останете без зборови: ФОТОГРАФИИ направени непосредно пред СМРТТА

Погледнете ги неверојатните фотографии снимени само неколку моменти пред смртта.

Што ако ја снимите последната фотографија пред трагичниот настан? Ќе сакате светот да ја види или не? Погледнете ги овие неверојатни фотографии.

Во Индија, човек сакал подобро да го види белиот тигар и се качил на дрво. За несреќа, паднал од дрвото право во кафезот. Тигарот му се приближил и скоро 15 минути го држел приклештен во аголот додека другите посетители и чуварите се обидувале да му го одвлечат вниманието. За жал, нивните напори биле залудни бидејќи тигарот го растргнал човекот.

newscityhub.com

Роналдо Дагса, филипински политичар, го сликал своето семејство, а на фотогртафијата се гледа и неговиот убиец. Член на банда пукал во Дагса, кој починал на лице место. Неговото семејство не било поврдено.

newscityhub.com

Маргарет Тачер умре на 87-годишна возраст од срцев удар. Оваа слика е снимена непосредно пред нејзината смрт.

newscityhub.com

Мартин Лутер Кинг беше убиен на 4 април 1968 година на балконот од хотелот во кој престојувал. Фотографијава е снимена неколку моменти пред убиството.

newscityhub.com

Оваа фотографија е последниот момент на Андреј Ретровски. Умрел додека е снимана фотографијава, и за жал никогаш не дознал дека ова е неговиот последен момент.

newscityhub.com

Американскиот војник Стивен Грин бил уапсен и обвинет за убиство на ирачко семејство. Оваа фотографија е снимена неколку секунди пред да биде избоден до смрт.

newscityhub.com

Полски пар прави селфи на Кабо да Рока над Алтантскиот Океан. За жал тоа била и нивната последна фотографија. Двајцата паднале стотици метри во провалијата пред очите на нивните деца.

newscityhub.com

51-годишниот Оливер Парк, во обид да направи селфи скокајќи на Мачу Пикчу, се слизнал на карпите, а падот имал трагичен крај.

newscityhub.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close