Ќе мора на позајмица, Кутињо се сели во Премиер лигата!?

Барселона го понудила Филипе Кутињо на две екипи од Премиер лигата на позајмица, а англиските медиуми откриваат дека една од нив е Арсенал.

Шокантно звучи, но ниту после доведувањето на Дани Себалос и Никола Пепе, „топчиите“ не завршија со ангажирање на летни засилувања кои би имале придонес во нападот.

За денеска се очекува да се сретнат челниците на Арсенал и Барселона за евентуален трансфер на Кутињо. Клучен човек во тие разговори би бил поранешнниот спортски директор на Барса, Раул Саниел, а од февруари 2018 година раководител во фудбалскиот сектор на Арсенал.

Прочитајте и...  МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

И натаму има силни контакти и добри односи на стадионот Камп Ноу и ќе се обиде во финишот од преодниот рок уште еднаш да ги израдува навивачите на Арсенал.

Од друга страна, пак, во Каталонија чекаат да видат дали ПСЖ ќе го пуштат Нејмар, па Кутињо евентуално би се преселил во Париз. Тоа е уште една опција за Бразилецот.

Во Арсенал немаат многу време за губење, а најскапото засилување во клупската историја и еден од најплатените играчи во тимот на Валдерде во овој момент дури и размислува за Арсенал, бидејќи за него нема место во составот на каталонскиот гигант. А како што веќе рековме сè ќе зависи од расплетот за Нејмар…

Прочитајте и...  Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Прочитај повеќе

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат

Ф1: Триумф на Ботас, Хамилтон сам се „откажа“ од победата

Слободен печат

Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат

Ѓоковиќ: Нема да ги кријам емоциите на Ролан Гарос

Слободен печат

Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Поранешна сопруга нарачала убиство на турски репрезентативец, животот му го спасил нејзиниот љубовник

Слободен печат

НБА играчи заиграа фудбал на тренинг, Гризман умре од смеење (ВИДЕО)

Слободен печат

Куман на удар на јавноста: Изгледам како негативец, но…

Слободен печат