Ќе и позавидат многу повозрасни колешки! Нашата Лина Пејовска одржа час по пеење во Тирана (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Пред неколку недели во Тирана се одржа најреномираниот албански фестивал „Кенга Маџик“, а покрај Тамара Тодевска, маестрален настап имаше и нашата млада пејачка Лина Пејовска.

Таа настапи со песната „Нека те боли“, на која како текстописец се потпишува актерската легенда Игор Џамбазов, додека пак музиката и аранжманот се дело на еден од најдобрите продуценти на Балканот, Дарко Димитров.

Лина доби пофалби за одличната изведба, а за „Слободен печат“ го изјави следното:

– Си поминав феноменално, особено за мене беше голема чест да настапувам на таков фестивал бидејќи на него настапиле едни од најпознатите музички имиња на Балканот. После мојот настап добив многу комплименти за моето пеење од доста истакнати изведувачи од овој регион – ни кажа Лина.

Погледнете го нејзиниот настап:

Видео на денот