Ќе биде неверојатно: Тенк на „Маракана“! (ВИДЕО)

Како што и претходно беше објавено веќе е распродадена „Маракана“, на трибините се очекува една феноменална атмосфера за реваншот натпреварот (27 август, 21:00 часот) од плејофот за пласман во групната фаза на ЛШ.

Да потсетиме во првите 90 минути во Швајцарија, ремизираа екипите на Јанг Бојс и Црвена Звезда (2:2) и ваквиот резултат ги остава „црвено-белите“ во нешто подобра позиција.

Подготвен е дури и тенк, досега невидена атракција на фудбалските стадиони, па на крајот на еден спектакуларен начин се прослави евентуалното влегување на српскиот првак во групите на ЛШ.

Овој тенк треба да значи и еден вид на туристичка атракција со која навивачите и симпатизерите ќе имаат утре да се фотографираат. Ја симболизира војничката лојалност на навивачите на Звезда („Северна армија“) и се наоѓа на новото плато пред северната трибина.

Прочитајте и...  Три децении, проклетството не попушта - кој го проколна Ливерпул?

Прочитај повеќе

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Слободен печат

Ванда Нара донесе одлука во името на Икарди и го шокира Интер

Слободен печат

Порака од УЕФА: Нема настап во Евро куповите ако не се завршат националните првенства

Слободен печат

Клоп летово си заминува од Ливерпул и се враќа во Германија?

Слободен печат

Лоренцо беше Мото ГП шампион, а немал возачка дозвола

Слободен печат