9 C
Скопје

Казнети 873 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 873 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Прочитајте и...  Физичка пресметка на жители од кочанската населба Трајаново Трло со група крадци

Поврзани вести

Во несреќен случај почина дете на роденденска забава

Манијак се обидел да силува девојче во тоалетот на трговски центар во Белград

Горан Наумовски

Во пожар загинаа две белграѓанки

Полицијата ја истражува смртта на Далибор Томовиќ викан Даба

Пресуда за „Трезор”

Слободен печат

77-годишен могилчанец уапсен откако им се заканувал на соселаните со пиштол

Слободен печат

Остави Коментар