23.8 C
Скопје

Казнети 537 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 537 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Поврзани вести

Саливан: Бајден и Ердоган не се договорија за руските противвоздушни ракетни системи С-400

Слободен печат

Разни соеви на ковид-19 галопирачки се шират во Африка

Слободен печат

Македонците ќе можат слободно да патуваат во Германија: Границите ќе бидат отворени за вакцинираните лица

Слободен печат

Санкционирани 106 возачи поради пребрзо возење во Тетово и Гостивар

Слободен Печат

Маричиќ: Хрватска ја подджува земјава во стартот на преговорите за членство во ЕУ

Слободен Печат

Навални го исмеа Путин поради наводите за негово бегство од Русија додека бил во кома

Слободен печат

Остави Коментар