9 C
Скопје

Казнети 208 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 208 прекршоци, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Од Министерството апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Прочитајте и...  Филипче: Ќе се ограничи сумата која приватните болници ќе ја наплатуваат на ковид пациентите

Поврзани вести

Лансет: Британската варијанта на коронавирус не предизвикува потешки форми на ковид-19

Слободен печат

Во пожар загинаа две белграѓанки

Лавров во Техеран ќе разговара за нуклеарниот договор и кибер нападот врз Натанц

Слободен печат

Советот за безбедност на ООН денес разгледува извештај за работата на УНМИК

Слободен печат

Полицијата ја истражува смртта на Далибор Томовиќ викан Даба

Канада забрани извоз на дронови во Турција

Слободен печат

Остави Коментар