Казнети 19 возачи кои возеле под дејство на алкохол во Штип

Минатата ноќ на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Штип била спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол, информираат од СВР Штип. Притоа, во контролите биле санкционирани 19 возачи што управувале возило под дејство на алкохол. Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови, а СВР Штип апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се обезбеди побезбеден сообраќај.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот