Кавани суспендиран на три натпревари поради расизам

Фудбалерот на Манчестер јунајтед Единсон Кавани ќе ги пропушти наредните три натпревари на својата екипа, поради казната од Фудбалската асоцијација на Англија. Кавани во ноември го постигна победничкиот гол против Саутемптон, а после мечот на својот „Инстаграм“ профил му се заблагодари на еден пријател на комплиментите со зборовите: „Грасиас негрито“. … Продолжи со читање Кавани суспендиран на три натпревари поради расизам