Кавадарчанец тешко повреден при експлозија на отпад  – Слободен печат
Хроника

Кавадарчанец тешко повреден при експлозија на отпад 

На повредениот му била укажана помош во болницата во Кавадарци.

Кавадарчанец бил тешко повреден при експлозија на предмет додека пребарувал во стовариште за отпад. Оваа информација ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.
– Вчера во полициската станица Кавадарци, кавадарчанецот З.Ј.(43) пријавил дека, додека пребарувал во стовариштето за отпаден материјал, му експлодирал предмет кој го земал во раката, при што се здобил со тешки телесни повреди на прстите, појасни Додевски. 
     
На повредениот му била укажана помош во болницата во Кавадарци.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close