Кавадарчанец пренесен во болница откако се повредил при работа

Кавадарчанец вчера бил пренесен в болница, откако се повредил при работа, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

– Вчера во 15.39 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека 32-годишниот Д.М., вработен во фирма од Кавадарци, се повредил додека извршувал работни задачи. Тој бил пренесен во болницата во Кавадарци за укажување лекарска помош – појасни Додевски.

По пријавата бил извршен увид на местото на настанот.

Прочитајте и...  Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Поврзани вести

Сѐ е под контрола: Поради еден заразен во Кина се тестира цел петмилионски град

Слободен печат

СДСМ: Претседател на СДСМ ќе биде избран на директни, непосредни, партиски избори следната година

Слободен печат

ВИДЕО: ФФМ да иницира вклучување на ВАР технологијата во домашниот фудбал

Слободен печат

ВИДЕО: Бајден се збуни, го измеша Трамп со Буш и го нарече Џорџ

Слободен печат

Остри пораки на Ердоган до САД: Турција не е племенска држава

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Секој ден е нов пик, Венко Филипче го внесува системот во хаос

Слободен печат

Остави Коментар