Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга, поради повредите таа побарала медицинска помош во кавадаречката болница.

Случајот е пријавен во полиција, а за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Тој рече дека засега не може да даде повеќе детали.

Прочитајте и...  Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август

Прочитај повеќе

До темел изгоре куќа на старица од Крива Паланка

Слободен печат

Бремена жена во шести месец се породила сама дома, родила мртов плод

Слободен печат

Претепан лекар од Тетово!

Слободен печат

Скопјанец починал откако го каснало стршлен

Слободен печат

Жител од село Дорфулија настрада од гром

Слободен печат

Се запали куќа во Охрид, повреден 25-годишен охриѓанец

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Автомобил удрил во мопед, повреден малолетник

Во светиниколско загина овчар од удар на гром

Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август

Брачен пар од Добридол починале во ист ден

Слободен печат

Украдени милион евра од куќа во Нерези

Слободен печат

Сообраќајка кај кичевското село Колари, едно лице тешко повредено

Слободен печат