Кавадарчанец повреден во сообраќајка на автопатот Велес – Скопје

Во несреќата со тешки повреди се здобил возачот, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза"./Фото: МИА

На 1.06.2022 околу 17 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот Велес – Скопје, после местото викано „Кула” возило „сангјонг корандо“, со кавадаречки таблички управувано од П.С.(34) од Кавадарци, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки повреди се здобил возачот, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза”. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес.

 

Татко и малолетна ќерка повредени во верижниот судар на автопатот Велес – Скопје

Видео на денот