Кавадарчанец нападнал полицајци

Апсење
Полициско апсење / Фото ЕПА

Кавадаречки полицајци вчера го привеле Д.Д.(45) од градот, откако тој физички ги нападнал, соопшти МВР.

Вечерта, пак, биле приведени и Б.Д.(68), М.Д.(65) и Г.Д.(42) сите од Кавадарци поради спречување на полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот