Катица Јанева имала и втор телефон, ама го изгубила во Белград – Слободен печат
ВестиМакедонија

Катица Јанева имала и втор телефон, ама го изгубила во Белград

Обвинителството на Јанева и одзеде еден телефон, но неговото вештачење се уште не е завршено.

Јавната обвинителка Вилма Рускоска која го води случајот „Рекет“ во интервју за Сител вели дека во најскоро време ќе заврши вештачењето на телефонот на Катица Јанева кој минатата недела и беше одземен. Таа посочи дека синот на Катица Јанева рекол дека вториот телефон кој го имала Јанева и е изгубен во Белград.

Во врска нејзиниот евентуален избор за раководител на новото ЈО за гонење на организиран криминал и висока корупција, обвинителката Рускоска истакна дека веќе има 25 години стаж во обвинителството и дека доколку биде избрана ќе ја исполни задачата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close