Катица Јанева и полицијата го напуштија СЈО

Катица Јанева со полициска придружба тукушто излегоа од Специјалното јавно обвинителство, каде се вршеше претрес на нејзината работна просторија. Како што соопштија од ОЈО, даден бил налог за заплена на нејзиниот компјутер.

Јанева сега ќе биде спроведена во Кривичниот суд каде треба да се донесе одлука за барањето на ОЈО, да и се определи мерка притвор.

Прочитајте и...  Пендаровски: Партизацијата во институциите е на недозволено високо ниво

Прочитај повеќе

Ѓукановиќ: Обид за отцепување на Република Српска води кон војна

Слободен печат

Изборниот штаб на ДПА ќе го раководи генералниот секретар Сали Ајдини

МИА

СНС и СПС одат одвоено на изборите во Србија

Слободен печат

Избори во Иран: Водат сојузниците на Револуционерната гарда

Слободен печат

Директорот на АВРМ-Струмица тврди дека Бонева законски цела година земала пари за невработено лице

Иванов патува за Австралија на средби со дијаспората

Слободен печат

Остави Коментар

петнаесет + 1 =

Прочитај повеќе

Затворени училишта и продавници во Италија поради коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Воведовме шест нови лекови за пациентите со ретки болести

Слободен печат

Борисов: Прифаќањето на еврото е во корист на бизнисот и на Бугарите

Слободен печат

Златото за прв пат над 1.500 евра: Инвеститорите бараат прибежиште во скапоцените метали

Слободен печат

Традиционален планинарски марш во чест на Борис Трајковски

МИА

Втора жртва на коронавирусот во Италија

Слободен печат