Катица Јанева и полицијата го напуштија СЈО – Слободен печат
ВестиМакедонија

Катица Јанева и полицијата го напуштија СЈО

Катица Јанева со полициска придружба тукушто излегоа од Специјалното јавно обвинителство, каде се вршеше претрес на нејзината работна просторија. Како што соопштија од ОЈО, даден бил налог за заплена на нејзиниот компјутер.

Јанева сега ќе биде спроведена во Кривичниот суд каде треба да се донесе одлука за барањето на ОЈО, да и се определи мерка притвор.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close