-1 C
Скопје

КАТАСТРОФАЛНИ БРОЈКИ ВО ГРЦИЈА: 121 починат пациент од ковид-19 во последните 24 часа

Во изминатите 24 часа во Грција е регистриран нов негативен рекорд на смртни случаи на дневно ниво, почина 121 лице, а намален е бројот на новозаразени, со 1.747 нови случаи, јави дописничката на МИА од Атина.

Повторно, најголемиот број заразени е во Солун, 486. Во областа Атика, поширокиот регион на Атина се 273, а останатите во 48 различни делови на земјата.

Во грчките болници, приклучени на апарати се лекуваат 606 пациенти.

Од почетокот на епидемијата регистрирани се вкупно 103.034 случаи, а починаа 2.223 лица.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Уличните камери го снимија свирепото убиството на Милан во Филаделфија: Му пребаруваа по џебовите и го ликвидираа а тој до последен здив се мачел да си го спаси кучето

Поврзани вести

Активни 16231 случај со Ковид-19, расте бројот на оздравени пациенти

Слободен печат

Пендаровски за МИА: Во одговорот на Акцискиот план Бугарија зборува за нашите идентитетски белези

МИА

За ЕУ нема алтернатива, членство во ЕЕЗ е само преодно решение

Слободен печат

Облачно со сончеви периоди и ветер, снег на југ

Слободен печат

Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

Љубов на прв поглед

Слободен печат

Остави Коментар