Катастрофална грешка на фотографијата на Ким која нејзините деца нема да ја заборават! (ФОТО)

Во новиот фотошоп-пекол се најде ќерката на Ким Кардашијан која на Инстаграм стана главна тема откако објави фотографија по повод Ноќта на вештерките. Најпознатата ријалити ѕвезда на светот, објави фотографија од своето семејство каде што се облечени како познатата фамилија Флинстонови од истоимениот цртан.

Костимите и шминката се тука, но најмладата ќерка Чикаго не сакала да се фотографира кога го видела Дино. Виолетовиот динусаурус е Кание Вест. Расплаченото девојче се фотографирало само, а потоа мама Ким ја превзела работата во своите раце и со помош на фотошоп ја додала во заедничката фотографија, многу неуспешно.

Инстаграм заедницата сурово се пошегувала на сметка на Ким затоа што користи фотошоп за да ја претстави семејната идила, иако ја нема.

Instagram

Другата енигма е – како Кание успеал да влезе во костимот на Дино?

Instagram

Инстаграм-корисниците се пошегуваа и ѝ препорачаа нареден пат да не користи толку фотошоп.

Прочитајте и...  Имате проблем со акни на грбот? Проверете дали и вие ја правите оваа грешка

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат