Катар го потврди првиот случај на коронавирус

Катар го потврди првиот случај на коронавирус, соопшти денеска Министерството за здравство, посочувајќи дека станува збор за 36-годишен државјанин на земјата кој неодамна се вратил од Иран.

Откако Катар го пријави првиот случај на Ковид-19, Саудиска Арабија остана единствената земја од Заливот во која нема заразени лица. Во тој регион, најтешко е погоден Иран, каде починаа 43 лица, а речиси 600 се заразени.

Обединетите Арапски Емирати денеска им препорачаа на банките да ги репрограмираат кредитите и да ги намалат таксите и провизиите за да ги ублажат економските ефекти од епидемијата на новиот коронавирус. Кувајт ги повика своите граѓани да избегнуваат патувања.

Прочитајте и...  Ќерката на починатиот тетовец бара да се спроведе истрага за неговата смрт

Прочитај повеќе

Криминалот сведен на минимум во март поради мерките на ограничувања

Слободен печат

Мал пожар во нуклеарката Пакс во Унгарија

Слободен печат

Папата Франциск формира итен фонд за помош на земјите во развој

МИА Агенција

Мис Англија ја врати круната: Баша повторно работи како докторка додека трае кризата со коронавирусот

Слободен печат

Дали жените со Ковид-19 може да дојат?

Слободен печат

Во овие термини ќе може да се шетаат миленичињата за време на викендот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицаец од Куманово почина од коронавирус

Слободен печат

Владините службеници кои секојдневно патуваа во Скопје од среда ќе работат од дома

Слободен печат

Коронавирусот ги уништува мексиканските картели-цената на дрогата поскапува, бизнисот пропаѓа

Дејан Андоновиќ

Османи: Ако правите масовно тестирање, сите што денеска ќе бидат негативни, утре ќе се движат слободно сметајќи дека не се заразени

Слободен печат

Уништени 3.500 рент-а-кар возила во пожар на аеродром на Флорида (ВИДЕО)

Слободен печат

Борис Џонсон итно префрлен на интензивна нега поради коронавирусот

Слободен печат