Кастратовиќ не е повеќе тренер на РК Слобода Тузла

Поради лошите резултати Зоран Кастратовиќ ја напушти клупата на босанската Слобода Тузла/фото: рк металург

Зоран Кастратовиќ ја напушти клупата на босанскиот ракометен клуб Слобода Тузла.

Причината за разделбата се лошите резултати по што поднесе оставка која раководството ја прифати.

Претходно беше тренер на Беране со кој освојуваше трофеи во Црна Гора, потоа ги водеше Сутјеска и Металург.

Со Вардар ја освои СЕХА лигата и учествуваше во Лигата на шампионите, а со катарскиот Ел Џаиш ја покори азиската ЛШ.

Ја водеше репрезентацијата на Црна Гора, потоа и селекцијата на Иран, како и женската македонска репрезентација.

Видео на денот