КАРЛЕУША оди во ЗАТВОР? Адвокатите откриле дека ќе заврши зад решетки поради загрозување на безбедноста!

На пејачката Јелена Карлеуша наводно ѝ се заканува казна затвор од шест месеци до три години поради загрозување на безбедноста на новинарката, но и поради загрозување на безбедноста на членовите на нејзиното семејство, доколку полицијата утврди дека смртните закани почнале откако пејачката објавила нејзини лични податоци на Инстаграм, дознава Ало.

Како што објаснил адвокатот Светозар Вујичиќ, Карлеуша со објавувањето на приватната снимка проследена со текст кој наведува на линч, свесно ја загрозила безбедноста на лице кое си ја вршело својата работа и директно учествувала во нападите што следеле.

„Доколку полицијата утврди дека заканите со смрт и физичко насилство почнале во оној момент кога госпоѓата Јелена Карлеуша ги објавила приватната снимка и личните податоци и така јавно ги повикала своите следбеници на линч, ќе се соочи со сериозни правни последици. На Карлеуша ѝ се заканува казна затвор во траење од 6 месеци до 3 години поради директно загрозување на безбедноста“, наведува адвокатот Вујачиќ и истакнува дека затворската казна би можела да биде и поголема ако се земе предвид дека смртни закани добиле и членовите на семејството на новинарката.

Прочитајте и...  Макрон уште еднаш го повика Иран веднаш да ја ослободи научничката, Фариба Аделхах

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат