Карлеуша: Иако сум атеист, со задоволство ги учам децата на традицијата на нашиот народ

Јелена Карлеуша на социјалните мрежи им го честиташе Божиќ на сите кои го слават, позирајќи со своите ќерки Атина и Ника. За статусот покрај фотографијата доби многу позитивни коментари.

Карлеуша
Instagram

„Иако сум атеист, со задоволство ги учам децата на традицијата на нашиот народ, но и традицијата на Словенија, Хрватска, Босна, Црна Гора, Австрија, бидејќи во нас тече крвта на сите тие народи. Татко ми е Србин, мајка ми Словенка, еден дедо од Лика, друг од Словенија, една баба од Босна, друга од Косово, прабаба ми Австријка… што сум тога јас? Јас сум човек. И ги сакам и ги почитуван сите вери и нации. Бидејќи кога сѐ ќе се собере и одземе, сите сме исти. Единствената поделба е во нашите глави. Па затоа бидете добри луѓе и учете ги своите деца на вистинските вредности. Тие се подобрата иднина“, напиша Карлеуша.

Прочитајте и...  Чедвик Боусман постхумно освои „Златен глобус“: Говорот на неговата сопруга расплака многумина

Поврзани вести

ВИДЕО: Се шокирала кога видела што се шета во пакетот со облека кој го нарачала од интернет

Слободен печат

ВИДЕО | Неверојатна оптичка илузија: Додека поминувате покрај оваа куќа во Австралија, таа ротира!

Слободен печат

ФОТО: Поранешна зависничка која се предозирала 19 пати воодушеви многумина со фотографиите од својата трансформација

Слободен печат

Мачу Пикчу повторно отворен за туристите: Бројот на посетители ќе биде ограничен и под строги мерки

Слободен печат

ВИДЕО: Пет големи хитови кои требало да бидат отпеани од сосема други личности

Слободен печат

Ризични и смртоносни предизвици омилени меѓу младите на социјалните медиуми и дел од нив актуелни на Балканот

Слободен печат

Остави Коментар