Карди Би поднесе барање за развод од раперот Офсет и го нарече нивниот брак „неповратен“

Карди Би поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг раперот Офсет по само три години брак.

Пејачката на хитот „Тhe Black Yellow“ поднесе документи во судот во округот Фултон во Џорџија под нивните вистински имиња – Белкалис Алманзар и Киари Сефус.

Двојката се венча на тајна церемонија во 2017 година и ја добија ќеркичката Култур која има само две години.

No description available.
Instagram

Во документите за развод, пејачката Карди Би (27) наведува дека „бара основно физичко и законско старателство“ над нивната ќерка. Покрај тоа таа бара и алиментација за детето, иако точната сума сè уште не се знае.

Изводи блиски до двојката тврдат дека „веројатно нема опција за да се смири ситуацијата“ и дека односите се „неповратно нарушенин“.

Прочитајте и...  Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Сепак, Карди Би се надева дека разводот „ќе биде решен со меѓусебен договор“.

No description available.
Instagram

Веста за разделбата на познатата двојка ја објави Hollywood Unlocked.

Со неверојатниот успех по нејзиниот деби студиски албум „Invasion of Privacy“, се претпоставува дека имотот кој го поседува Карди Би вреди околу 24 милиони долари, додека богатството на 28-годишниот Офсет се проценува на 26 милиони долари.

И покрај она што се чинеше како неверојатна љубовна приказна на социјалните мрежи, последен пат беа фотографирани заедно на 20 август. Неверството на нејзиниот сопруг се чини дека беше последната капка во чашата на пејачката.

Офсет постојано ја изневеруваше, но Карди гледаше на другата страна поради бебето. Таа исто така не сакаше да се посрамоти. Но, веќе не можеше да издржи“, раскажува близок извор на пејачката.

Прочитајте и...  РАМСТОР МОЛ го одбележува светскиот ден за заштита на животните: Испратете фотографија од вашето милениче и добијте вредносен ваучер
No description available.
Instagram

Карди и претходно го обвини Офсет за неверство, уште во 2018 година само пет месеци по раѓањето на нивната ќерка, но тогаш одлучи да му даде уште една шанса.

Прочитај повеќе

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат

Погледнете кое хоби најмногу ќе ве опушти: Одлично е за справување со стресот!

Слободен Печат