Карантинска Барби – првата кукла со мустаќи и подочници

За време на карантинот жените учеа сами да ги средуваат косите и ноктите, забораваа на диетите, некои ги поминуваа деновите покрај екраните, други во онлајн-училиштата со своите деца, месеа лебови, „висеа“ на социјалните мрежи… Зошто Барби би била поинаква?

Instagram

Тоња Руиз е позната по тоа што долго се спротивставува на нереалните фигури на популарните кукли и ги сместува во сцени од реалниот живот, покажувајќи дека нивниот живот ни одблизу не би бил толку совршен ако тие се вистински жени.

Instagram

Сега, инспирирана од изминатиот период во кој светот се соочи со пандемијата на коронавирусот, решила на девојчињата за игра да им понуди нешто толку реалистично. Руиз креирала серија „карантински барбики“.

Instagram

Можеби малку девојчиња ќе изберат да си играат со разбушавени барбики со подочници, но не можеме да негираме дека идејата на Руиз е оригинална.

Прочитајте и...  5 основни плетенки: Вака се прават најбрзите и најубави кежуал фризури! (ВИДЕО)

Instagram
Instagram

 

Прочитај повеќе

Овој јаткаст плод треба да стане дел од вашето секојдневие: Совршен дел од исхраната е и за дијабетичарите!

Слободен Печат

Немате идеја за денешниот ручек? Наш предлог – Мусака со модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Оливер Драгоевиќ би му аплаудирал: Слушнете ја „Ноктурно“ во изведба на големиот талент Васил Ангелов! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Солен пилинг за лице и тело кој ќе ви подари младешка и негувана кожа – Направете го сами!

Слободен печат

Дневен хороскоп за 4-ти јули!

Васко Спасоски

Јована Јоксимовиќ се повлекува од тв-екраните… (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Евтин и безбеден лек против шеќерната болест е новото оружје против коронавирусот? (ФОТО)

Васко Спасоски

Нова војна помеѓу Џорџ Клуни и Бред Пит: Се скарале поради колешка, причината е бизарна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Направете сами: Цветни миризби во Вашиот дом

Слободен печат

Раперот Раста може да лежи во затвор од 3 до 12 години поради оваа фотографија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Патики, платформи, потпетици… Како обувките го менуваат изгледот на вашиот ЗАДНИК?

Слободен печат

Како во старите добри времиња: Анџелина Џоли, Бред Пит и децата во шопинг! (ФОТО)

Васко Спасоски