Каран: Покажавме карактер

Тренерот на Шкупи, Умит Каран е задоволен прикажаната игра на неговите избраници во ремито против Пјуник Ереван. Шкупи ремизира играјќи 3:3 иако на десетина минути до крајот имаше предност од два гола.

– Уште пред мечот на моите фудбалери им кажав дека не очекува тежок противник со фудбалери кои неколку години играат заедно. Покажавме карактер па откако брзо примивме гол потоа се вративме и до предност од 1:3. Имавме одлични шанси и за 1:4, но откако ние не реализиравме следеше казната. Мора да кажам дека сум среќен со овој резултат. Ќе видиме што ќе се случува на следниот натпревар, но се надевам дека со помош од нашите навивачи ќе излеземе како победници во овој двомеч – рече Каран на прес конференцијата по натпреварот.

Прочитајте и...  Одложен приемот на Коби Брајант во Куќата на славните

 

Прочитај повеќе

Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата

Слободен печат

Лотито среќен, повторно сонува шампионска титула!

Слободен печат

Силва: Мислам дека нашата борба би била историска! (ФОТО)

Слободен печат

Охридските „гладијатори“ ќе аплицираат за учество во Европа

Слободен печат

Македонците во Серија А наскоро на фудбалските терени

Слободен печат

Наместо во пензија, Лук Абало за „бум“ на ракометниот пазар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шаркоски: Наше е да се спремиме, Работнички добро почна со новиот тренер

„Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

Слободен печат

„Комити“: Дајте ни лиценца, играме на најубав стадион на Балканот!

Слободен печат

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат