Каран: Нема да го браниме резултатот од Ереван

Екипата на Шкупи има активен резултат од првиот натпревар против ерменскиот тим Пјуник (3:3) од првиот натпревар од квалификациите за Лигата на Европа.
Иако резултатот е поволен, тренерот на Шкупи, Умит Каран посакува победа и пласман во следната рунда во квалификациите за ЛЕ.

– Веројатно никој не очекуваше таков резултат (3:3), но во фудбалот мора да веруваш во себе ако сакаш да оствариш нешто. Имавме шанси и за четврти гол на првиот меч, а потоа сфативме дека такви грешки не се простуваат во Европа. Имаме резултат со кој и 0:0 не носи во наредната рунда, но нема да играме на 0:0 цели 90 минути. Ќе ја играме нашата игра и се надеваме за добар резултат – изјави Каран.

Прочитајте и...  Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Освен пласман во наредната рунда, мотивите на Каран се и да се оствари што подобар пласман за да се крене рејтингот на македонските екипи.
– Сите ние ја претставуваме Македонија и мора да играме подобро за да го промовираме фудбалот и да се избориме за подобар рејтинг – вели Каран.
Дуелот меѓу Шкупи и Пјуник се игра утре од 20:45 часот на Арената „Тодо Проески” во Скопје.

Прочитај повеќе

Екипите на Пандев и Несторовски бараат крај на сезоната во Серија А!?

Слободен печат

Ѓоковиќ ја покажа класата, Надал: Големо благодарам до Ноле! (ФОТО)

Слободен печат

Вистински потег на Хендерсон: Ги собра сите капитени во Премиер лигата

Слободен печат

Денот кога целиот стадион во Торино му аплаудираше на Роналдо! (ВИДЕО)

Слободен печат

Том Брејди се сели во „царство“ од 14 милиони долари! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Шансите за Ливерпул да дојде титулата се продолжуваат: Премиер лигата повторно одложена

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дрогба поради скандалозниот предлог: Африка не е лабораторија за тестирање!

Слободен печат

Коронавирусот го нокаутира боксот: Одложен мечот помеѓу Џошуа и Пулев

Слободен печат

Игра за 100 евра, а сега го купи својот клуб и го спаси од банкрот!

Слободен печат

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Слободен печат

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат