„Карамелите“ газат во новата сезона, Челси од 0:3 до 3:3..! (ВИДЕО)

Во рамките од третото коло во Премиер лигата екипата на Челси ремизираше 3:3 против составот на Вест Бромвич.

Домаќините изненадувачки водеа со дури 3:0 после првото полувреме, или подобро кажано сите голови беа реализирани во првите 30 минути од мечот. Робинсон двапати се запиша во листата на стрелците, а еднаш Бартли.

Менаџерот Френк Лампард беше свесен дека во вториот дел неговите фудбалери мора многу подобро да играат во вториот дел, и на крајот успеаја да избегнат пораз.

Најпрвин намали Маунт во 55 минута, па израмни Хадсон-Одои во 70 минута, а конечниот епилог го постави Абрахам (90+3`).

Се одигра уште еден меч, Евертон триумфираше на гостувањето кај Кристал Палас со 1:2 за вкупно трета победа сезонава и моментно на првото место на табелата со максимални девет бодови.

Јунајтед со гол во 100 минута: Судијата свиреше крај, па се предомисли! (ВИДЕО)