Капка што ќе ја прелее чашата: Најголемата навреда која Хари и Меган можеа да ѝ ја зададат на кралицата Елизабета!

Британските медиуми пренесуваат дека принцот Хари и Меган Маркл нема да го поминат Божиќ на традиционалното семејно собирање кај кралицата. Тоа би можело дополнително да ја зголеми тензијата и да ја загрози нивната и така разнишана слика во јавноста.

Хари и Меган наводно ѝ рекле на кралицата дека нивниот син Арчи нема да го помине својот прв Божиќ со кралското семејство, туку дека сакаат да бидат сами за да ги „наполнат батериите“ и да направат нови планови.

Се зборува дека постојат две опции – да останат дома во Виндзор или да отпатуваат кај мајката на Меган, Дорија Рагланд, во Лос Анџелес. На одмор ќе бидат шест недели, а Хари се согласил Денот на благодарноста да го поминат кај Дорија.

Прочитајте и...  Кој е мултимилионерот кој летува во Хрватска со еден куп девојки и се фали со неговиот разгален стил на живот?

„Мислам дека е тажно кога некој не сака да биде дел од семејното собирање, особено сега кога кралицата е стара“, рекла биографката Ингрид Стјуард и истакнала дека Елизабета сигурно ќе биде повредена, но и дека е премногу грациозна и искусна за да дозволи тоа да се забележи.

Стјуард исто така напоменува дека Меган се обидува да „се извади“ на малиот Арчи, објаснувајќи дека ќе биде преголема гужва и дека на Арчи ќе му биде пренапорно, но изгледа дека се работи само за нејзините лични желби и за личните желби на принцот Хари.

Прочитај повеќе

Зошто Никола Тесла мислел дека броевите 3, 6 и 9 се клуч на вселената?

Слободен печат

Раперот Канје Вест тврди дека бил заболен од Ковид -19 и открива како се излечил!

Васко Спасоски

Најважна работа која би требало да ја направиме пред почетокот на вториот бран на коронавирусот

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Цеца како матурантка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 10 јули: Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Слободен печат

Виц на денот – Мујо и Хасо во Германија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шарлиз Терон со хеланки во кои нозете ќе ви изгледаат подолги и потенки! (ФОТО)

Слободен Печат

Докторка сподели одличен трик: Направете ја маската за лице уште поефикасна против коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен Печат

Фитнес моделот кој го „полуде“ Инстаграм со своите брзи и ефикасни вежби: Како на брз начин да се спремите за летото (ВИДЕО)

Слободен Печат

Откриена нова кралска тајна: Принцот Чарлс пред Дајана бил во врска со нејзината родена сестра!

Слободен Печат

Проклетството на серијата која ја обожаваат милиони: „Glee“ ја следеја бројни скандали и трагедии, дури и обвинувања за педофилија!

Слободен Печат

„Таа мисли дека е бунтовничка на новото време“: Ќерката на Мадона мета на критики (ФОТО)

Слободен печат