25 C
Скопје

Капитенот на Реал е позитивен на корона

Реал Мадрид соопшти дека нивниот играч и капитен Серхио Рамос е позитивен на коронавирусот.
Меѓутоа интересна е состојбата со Рамос бидејќи капитенот од први април  воопшто не тренира со првиот тим на Реал Мадрид поради повреда на мускулот на левата нога.

Последниот натпревар во дресот на Реал, Рамос го одигра на 16. март во Лигата на шампионите против Аталанта кога и постигна гол.  Исто така Рамос одигра и 50 минути во репрезентацијата на Шпанија во двата натпревари во квалификациите за СП 2022 година против Грција и Косово.

Поврзани вести

Марковски уште три, Хорват уште две години во тимот на Металург

Слободен печат

Пуштени во продажба влезниците за ЕП 2022, навивајте за ракометарите за само 14 евра

Слободен печат

Реал подготви 80 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Најстарата жена на светот се откажа од носење на олимпискиот оган

Слободен печат

Реал ќе извиси, Левандовски гледа кон Премиер лигата

Слободен печат

Пеп Гвардиола кариерата ќе ја заврши во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар